Столешница в ванную из дерева на заказ. Столешница деревянная в ванную под заказ.

Незважаючи на гадану несумісність, стільниця з дерева у ванну кімнату — не така вже й фантастика. Зараз в моді натуральні оздоблювальні матеріали, і дерево з його теплими відтінками і природною структурою зігріє холодну атмосферу кахлю і кераміки. Але як бути з водою, яка всюди? Розберемося, чи вона страшна і чи можна насправді встановлювати вироби з деревини у ванній.

Какой материал выбрать?

Зупинивши свій вибір на дереві як матеріалі для стільниці під раковину, не варто поспішати і купувати першу-ліпшу дошку відповідного розміру. Дерево, особливо цілісний масив, при контакті з водою схильне до деформації. Але це може статися тільки в тому випадку, якщо для стільниці буде взятий не підготовлений до експлуатації шматок з масиву дерева.

Фахівці відзначають, що деформації схильні навіть цілісні шматки мореного дуба — матеріалу легендарної твердості, витриманого тривалий термін в спеціальному складі. І це дійсно так, адже обкурення призначене для захисту дерева від комах-шкідників. Воно не захищає від руйнівного впливу вологи.

І все-таки саме цей сорт деревини сьогодні є одним з найпопулярніших, використовуваних при виготовленні стільниць для ванної кімнати. Взагалі ж, як показала практика, для цих цілей підходять тільки три породи:

— дуб;
— ясень;
— бук.
Ці породи характеризуються високою щільністю, за рахунок якої вода не проникає в пори і не дає їм розбухати. А при відповідній обробці така столешница из дерева в ванную може успішно експлуатуватися довгі роки, витримуючи будь-які навантаження.

Крім перерахованих вище іноді пропонуються стільниці з дерева твердих порід типу в’яза, осики, ясена або бука. Але ці сорти деревини дуже щільні, тому як дерев’яна стільниця для ванною вони не підходять. З цього матеріалу можна виготовити туалетний столик, який безпосередньо не контактує з водою.