Напередодні важкої з точки зору енергетики зими багато українців купують масово зарядні станції. Пристрій можна використовувати як альтернативне джерело живлення для більшості побутових приладів та персональних гаджетів. Запасу ємності в ньому достатньо, щоб протриматися протягом 6-8-годинного блекауту, маючи можливість користуватися холодильником, ноутбуком, опалювальним котлом та іншими важливими аксесуарами. Все, що потрібно знати про зарядні станції, розповідаємо далі.
Як працює зарядна станція
Основу пристрою становить потужний акумулятор, який зберігає певну кількість електричної енергії. На корпусі розміщується кілька вихідних роз’ємів різного формату для приєднання периферійних пристроїв. По суті зарядні станції Екофлоу та інших популярних брендів працюють як великі та потужні павербанки, ємності яких достатньо для забезпечення живленням найпродуктивніших приладів: від духових шаф до мережних комутаторів. Коли запас енергії закінчується, достатньо підключити станцію до розетки і вона зарядиться за кілька годин.
Переваги та недоліки зарядних станцій
До головних плюсів зарядних станцій відносяться:
- Просте впровадження. Достатньо підключити потрібну техніку через шнур до роз’ємів і натиснути кнопку «Старт», а також не забувайте ставити саму станцію на зарядку.
- Пожежна безпека. Станції працюють на електриці, яка набагато рідше стає причиною займання приміщень, ніж, наприклад, бензин або дизель із генератора.
- Екологічність. Зарядні станції на 100% відповідають принципам зеленої енергетики, не виділяють вихлопні гази в атмосферу, що важливо також і для людей у приміщенні.
- Великий вибір моделей. В асортименті інтернет-магазину Алло.юа в Одесі представлені станції з різним рівнем ємності та потужності, що також позначається на їх кінцевій ціні.
- Ергономічність. Зарядні станції тихі, маленькі, трохи важать, легко транспортуються за допомогою вбудованої ручки. Їх можна розмістити де завгодно, а також переносити з кімнати в кімнату, наприклад, для почергової зарядки різних девайсів.
- Надійність. Зарядні станції оснащуються захистом від стрибків напруги та видають «чистий» струм 220 В, що дозволяє без побоювань підключати до них навіть дорогі прилади і не хвилюватися, що вони згорять.
До недоліків зарядних станцій можна віднести їхню обмежену працездатність. Пристрій має певний рівень ємності, після якого необхідно шукати, де підзарядитися. Це може стати проблемою у випадку тривалих відключень світла — від 12 годин. Втім, таке трапляється рідко, а запас енергії в батареях поповнюється з нуля до 100% у середньому за 3-6 годин. Також можна відзначити високу ціну зарядних станцій, проте вони швидко окупаються за рахунок економічного обслуговування, рідкісних поломок, і все одно обходяться дешевше за генератори.