Лінійні приводи або актуатори розроблені спеціально для того, аби забезпечувати плавний рух. І використовуються у тому числі для створення ергономічних офісних меблів. Саме завдяки ним вдається здійснювати регулювання висоти крісла, кута нахилу спинки, висоти столів тощо.

Звісно, далеко не всі лінійні приводи, представлені сьогодні на ринку, можна використовувати для створення подібних конструкцій. Давайте детальніше розглянемо, на які критерії потрібно звернути увагу, обираючи актуатори для ергономічних офісних меблів?

Основні технічні вимоги та запити до лінійних актуаторів

Перш за все варто визначитись: для чого і з якою метою ви плануєте використовувати лінійні приводи під час створення ергономічних офісних меблів? Головним чином – для яких саме меблів ви купляєте актуатор. Серед основних технічних характеристик, які є дійсно ключовими:

  • максимальне навантаження;
  • діапазон регулювання висоти;
  • швидкість руху.

Деякі види ергономічних меблів потребують більш потужних приводів. Це стосується, наприклад столів, які відрізняються підвищеною вантажопідйомністю. А для деяких елементів достатньо менш потужних актуаторів.

Швидкість та плавність роботи приводів

Лінійний привод має швидко, проте доволі плавно змінювати положення ергономічних меблів. Обираючи швидкість, звертайте увагу на те, щоб її було достатньо для максимально швидкого, зручного і оперативного коригування параметрів: кута нахилу спинки, висоти крісла/стола тощо.

Чому настільки важливою є і плавність роботи актуатора? Перш за все тому, що різкі ривки та вібрації можуть зробити процес регулювання офісних меблів небезпечним та підвищують ризики травм. Більш того, занадто різка робота приводу помітно скорочує термін експлуатації крісла та столу, робить використання ергономічних меблів менш комфортним.

Рівень шуму під час роботи

Ще один важливий фактор, на який потрібно звертати увагу. Комфорт на робочому місці забезпечується у тому числі за рахунок безшумної роботи ергономічних меблів. Це дозволяє підтримувати максимально тиху атмосферу і підвищує продуктивність працівників.

У більшості випадків сучасні лінійні актуатори працюють майже безшумно. Винятком є хіба що доволі потужні моделі, які здатні витримувати дійсно високе навантаження. До кожного актуатора в описі зазначається рівень шуму, який вивільняється під час роботи приводу. Ознайомтеся з цим показником та порівняйте його в кількох різних моделях. Найбільш оптимальним варіантом є приводи, що видають рівень шуму не вище 50 дБ.

Енергоспоживання приводу

Важливо, аби обрані вами лінійні приводи, відрізнялися енергоефективністю. Це сприяє помітному зменшенню витрат на електроенергію, дозволяє зберегти ресурси.

Наприклад, деякі сучасні системи мають функцію автоматичного вимкнення живлення або режим очікування, на якому актуатор споживає мінімальну кількість електроенергії.

5/5 - (4 голоса)